| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2782 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2135
306.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2018
12.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2574
52.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2969
68.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2932
39.8 images/sec |
|
|
Clang
|
3754
18.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2527
202.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2807
87.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3141
94.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2592
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2762
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3027
232.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3098
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3397
33.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2699
2.61 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2841
89.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8851 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5972
857.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9501
57.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10317
211.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11212
258.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11192
151.9 images/sec |
|
|
Clang
|
10767
53.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2727
218.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12319
381.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7561
226.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8572
35.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11855
368.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8918
685.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8799
258.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8309
82.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13010
12.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10249
324.5 Kpixels/sec |