| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Honor Magic8 Pro |
| Model ID | HONOR BKQ-N49 |
| Motherboard | BKQ |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8850 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 3655 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3025
434.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2953
17.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3808
78.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3721
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3571
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4292
21.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2933
234.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3220
99.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5742
171.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3460
14.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3842
119.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3926
301.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4099
120.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4228
42.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3029
2.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3671
116.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10216 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7262
1.02 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11496
69.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11048
226.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11487
264.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12746
173.0 images/sec |
|
|
Clang
|
15583
76.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3546
283.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12876
399.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9422
281.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8180
33.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12642
393.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10708
823.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10645
312.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9697
96.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13662
13.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11336
358.9 Kpixels/sec |