| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProDesk 400 G4 DM |
| Motherboard | HP 83F3 |
| Power Plan | Equilibrado |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8500T |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 2.11 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 3490 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 8.00 GB |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1165 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1076
154.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1243
7.49 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1373
28.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1212
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1004
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1292
6.36 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1155
92.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1275
39.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
549
16.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1534
6.35 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1562
48.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
986
75.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1215
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1499
14.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
993
961.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1442
45.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3902 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1882
270.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
5118
30.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4809
98.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5621
129.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4285
58.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5744
28.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1363
109.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5579
172.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1486
44.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5628
23.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6484
201.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4209
323.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3832
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3757
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5288
5.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5466
173.1 Kpixels/sec |