| Upload Date | December 17 2025 06:46 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Nitro ANV15-52 |
| Motherboard | RPL Sportage_RTH |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-13420H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 186 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4588 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Raptor Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1903 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1714
246.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1721
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1751
35.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1897
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1965
26.7 images/sec |
|
|
Clang
|
1973
9.72 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2013
161.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1999
61.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1899
56.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2585
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2090
65.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1427
109.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1816
53.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2132
21.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1961
1.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1839
58.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6224 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2479
356.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6320
38.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5369
109.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7100
163.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7735
105.0 images/sec |
|
|
Clang
|
12023
59.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2635
211.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13869
429.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3221
96.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8184
33.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7059
219.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6382
490.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6218
182.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4177
41.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15498
15.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7347
232.6 Kpixels/sec |