| Upload Date | December 17 2025 06:45 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop S5602ZA_S5602ZA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. S5602ZA |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12500H |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.50 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4489 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 2 |
| L3 Cache | 18.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.66 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 839 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2010
288.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1029
6.20 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
923
18.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
843
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
616
8.36 images/sec |
|
|
Clang
|
1158
5.70 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
895
71.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
699
21.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
417
12.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
784
3.24 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1024
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
779
59.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
792
23.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
630
6.26 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
705
682.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
775
24.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3775 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2425
348.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4782
28.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5106
104.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5484
126.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3947
53.6 images/sec |
|
|
Clang
|
5230
25.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1075
86.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4898
151.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2265
67.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3916
16.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5502
171.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3752
288.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4304
126.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3439
34.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5300
5.13 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4491
142.2 Kpixels/sec |