| Upload Date | December 17 2025 06:44 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 4025 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3430
492.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3428
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3941
80.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4271
98.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3591
48.7 images/sec |
|
|
Clang
|
4468
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3656
292.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3409
105.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6088
182.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4001
16.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3951
123.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5051
388.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4333
127.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4782
47.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3377
3.27 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3754
118.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10635 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9225
1.29 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11881
71.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11820
242.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11400
262.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11348
154.0 images/sec |
|
|
Clang
|
14260
70.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4458
357.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10668
330.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11915
356.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10441
43.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12387
385.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11350
872.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11417
335.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11787
117.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10871
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10297
326.0 Kpixels/sec |