| Upload Date | December 17 2025 06:42 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 |
| Model ID | iPhone15,4 |
| Motherboard | D37AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A16 Bionic |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.46 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 5.55 GB |
| Single-Core Score | 2637 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2660
382.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2738
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2756
56.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2587
59.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2348
31.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3360
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2450
196.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2474
76.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2229
66.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2198
9.10 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3065
95.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3098
238.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2761
81.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3268
32.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2141
2.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2572
81.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6443 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5739
824.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8048
48.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7271
148.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6858
158.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6713
91.1 images/sec |
|
|
Clang
|
8882
43.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2636
211.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7051
218.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4947
148.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5568
23.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8875
276.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6782
521.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6965
204.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7264
72.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
6876
6.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7202
228.0 Kpixels/sec |