| Upload Date | December 17 2025 06:42 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group A32M2 |
| Motherboard | BIOSTAR Group A32M2 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 23 Model 8 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4317 MHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 2992 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1343 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1778
255.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1728
10.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1469
30.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1543
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1005
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1438
7.08 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1202
96.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1502
46.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
479
14.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1314
5.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2107
65.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1434
110.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1376
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1448
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1450
1.40 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1389
44.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4527
650.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9374
56.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8294
169.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10561
243.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7321
99.4 images/sec |
|
|
Clang
|
12264
60.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1507
120.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12633
391.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2546
76.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7590
31.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10909
339.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7520
578.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7483
219.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5767
57.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13884
13.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8050
254.9 Kpixels/sec |