| Upload Date | December 17 2025 06:39 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | HONOR MBH-N49 |
| Model ID | HONOR MBH-N49 |
| Motherboard | MBH |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm SM8750 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.89 GB |
| Single-Core Score | 3132 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2582
370.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2388
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3396
69.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3289
75.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3105
42.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4001
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2727
218.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3015
93.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3514
105.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2969
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3115
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3376
259.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3831
112.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3578
35.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2820
2.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3092
97.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8104 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5951
854.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9788
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8982
183.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9545
220.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8795
119.4 images/sec |
|
|
Clang
|
13477
66.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3199
256.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10318
319.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6015
180.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6313
26.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9807
305.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8410
646.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8679
254.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7584
75.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10899
10.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8802
278.7 Kpixels/sec |