| Upload Date | December 17 2025 06:39 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.48 GB |
| Single-Core Score | 2726 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2488
357.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2811
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2818
57.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2744
63.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2498
33.9 images/sec |
|
|
Clang
|
3497
17.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2481
198.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2403
74.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2243
67.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2221
9.19 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3281
102.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3295
253.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3030
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3563
35.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2367
2.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2708
85.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6594 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5540
795.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7766
46.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7618
156.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7108
163.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6684
90.7 images/sec |
|
|
Clang
|
7637
37.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2854
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
7346
227.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5342
159.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5879
24.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9376
291.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
7378
567.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7595
222.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7656
76.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7475
7.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6997
221.5 Kpixels/sec |