| Upload Date | December 17 2025 06:28 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | iBUYPOWER Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265F |
| Motherboard | ASRock B860 Pro-A WiFi |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel(R) Core(TM) Ultra 7 265F |
| Topology | 1 Processor, 20 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 12 Cores |
| Maximum Frequency | 5286 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 10 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 10 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Single-Core Score | 2922 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2646
380.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2466
14.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3076
63.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2810
64.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3046
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2942
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3306
264.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2933
90.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2898
86.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3416
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3201
99.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2759
212.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3030
88.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2753
27.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2595
2.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3181
100.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 18863 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
9331
1.31 GB/sec |
|
|
Navigation
|
22059
132.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19211
393.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
21510
496.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
26284
356.7 images/sec |
|
|
Clang
|
38598
190.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4042
323.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
36165
1.09 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
11874
355.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
19345
80.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23533
732.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
21924
1.69 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
17802
522.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
13500
134.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
44026
42.6 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
22200
702.9 Kpixels/sec |