| Upload Date | December 17 2025 06:28 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | realme RMX6699 |
| Model ID | realme RMX6699 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.76 GB |
| Single-Core Score | 2904 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2506
359.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2437
14.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2938
60.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3107
71.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3050
41.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3865
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1842
147.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2861
88.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3293
98.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2637
10.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3049
94.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3192
245.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3560
104.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3549
35.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2740
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2839
89.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8206 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6486
931.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9746
58.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8750
179.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9767
225.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10691
145.1 images/sec |
|
|
Clang
|
14750
72.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2024
162.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12308
381.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6941
207.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5668
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10868
338.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5858
450.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9973
292.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6791
67.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12236
11.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10199
322.9 Kpixels/sec |