| Upload Date | December 17 2025 06:25 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | Xiaomi Poco F6 |
| Model ID | Xiaomi 24069PC21G |
| Motherboard | peridot |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.02 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 2.02 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.80 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.01 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.12 GB |
| Single-Core Score | 1816 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1350
193.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1550
9.34 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2308
47.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2214
51.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1811
24.6 images/sec |
|
|
Clang
|
2315
11.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1581
126.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1858
57.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1861
55.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1758
7.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2118
65.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1428
109.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1864
54.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1829
18.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1492
1.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1991
63.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4642 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3100
445.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4858
29.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7016
143.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6395
147.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
5764
78.2 images/sec |
|
|
Clang
|
5511
27.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1721
137.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6450
199.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3616
108.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3813
15.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6525
203.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3200
246.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5104
149.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3715
36.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5901
5.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6462
204.6 Kpixels/sec |