| Upload Date | December 17 2025 06:21 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z890 GAMING X WIFI7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z890 GAMING X WIFI7 |
| Power Plan | Zrwnowaony |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 9 285K |
| Topology | 1 Processor, 24 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 198 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Cluster 2 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5700 MHz |
| Package | Socket 1851 LGA |
| Codename | Arrow Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 3 |
| L3 Cache | 36.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 6400 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 3259 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2973
426.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2813
16.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3406
69.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3090
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3271
44.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3203
15.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3591
287.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3164
98.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3162
94.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3726
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3687
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3111
239.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3482
102.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3560
35.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2809
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3635
115.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23171 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
11518
1.62 GB/sec |
|
|
Navigation
|
28739
173.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
24808
507.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
26279
606.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
31802
431.6 images/sec |
|
|
Clang
|
48129
237.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4487
359.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
42682
1.29 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14323
428.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
22898
94.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30438
947.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
27394
2.11 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
22158
650.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
17240
171.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
52128
50.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
28034
887.6 Kpixels/sec |