| Upload Date | December 17 2025 06:18 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 14 |
| Model | realme RMX3800 |
| Model ID | realme RMX3800 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 2.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores @ 2.27 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.96 GHz |
| Cluster 3 | 3 Cores @ 3.15 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.30 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.90 GB |
| Single-Core Score | 2162 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1962
281.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1979
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2656
54.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2482
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2010
27.3 images/sec |
|
|
Clang
|
2754
13.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2102
168.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2068
64.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2221
66.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1981
8.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2435
75.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1945
149.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2161
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2023
20.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1625
1.57 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2202
69.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6331 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4632
665.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7016
42.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9351
191.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8609
198.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7341
99.6 images/sec |
|
|
Clang
|
8036
39.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2374
190.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8317
257.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
4914
147.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4981
20.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8400
261.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4667
358.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6686
196.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5637
55.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7615
7.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8245
261.0 Kpixels/sec |