| Upload Date | December 17 2025 06:17 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Inspiron 15 5518 |
| Motherboard | Dell Inc. 0KX55F |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-11300H |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 140 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.61 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4391 MHz |
| Package | Socket 1449 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2660 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1323 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1710
245.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1380
8.31 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1118
22.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1154
26.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1444
19.6 images/sec |
|
|
Clang
|
941
4.63 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1261
101.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1096
34.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1655
49.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1935
8.01 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2101
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
878
67.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1158
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1780
17.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
879
850.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1629
51.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3994 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2383
342.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
4540
27.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4174
85.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4198
96.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4691
63.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3930
19.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1908
152.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
4711
146.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2973
89.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5214
21.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6705
208.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3741
287.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4627
135.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4330
43.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5111
4.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5268
166.8 Kpixels/sec |