| Upload Date | December 17 2025 06:16 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | nubia NX809J |
| Model ID | nubia NX809J |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.88 GB |
| Single-Core Score | 3730 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3091
444.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2966
17.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3957
81.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3777
87.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3629
49.3 images/sec |
|
|
Clang
|
4428
21.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3003
240.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3284
101.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5827
174.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3550
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3909
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3870
297.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4225
124.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4455
44.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3067
2.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3730
118.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 11876 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8228
1.15 GB/sec |
|
|
Navigation
|
12267
73.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13192
270.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
14249
328.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
14779
200.6 images/sec |
|
|
Clang
|
18801
92.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3726
298.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14335
444.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
12322
368.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11022
45.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15187
472.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11948
918.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12295
360.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10679
106.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
15249
14.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12899
408.4 Kpixels/sec |