| Upload Date | December 17 2025 06:16 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone 17 Pro Max |
| Model ID | iPhone18,2 |
| Motherboard | V54AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.34 GB |
| Single-Core Score | 3935 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3432
492.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3426
20.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3934
80.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3645
84.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3574
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4465
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3615
289.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3365
104.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6067
181.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3888
16.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3947
122.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4852
373.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4240
124.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4708
46.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3300
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3609
114.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9557 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8809
1.24 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11185
67.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11380
233.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9718
224.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10654
144.6 images/sec |
|
|
Clang
|
13431
66.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4148
332.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9182
284.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10380
310.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6392
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10538
327.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9969
766.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11008
323.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10772
106.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10126
9.80 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10065
318.7 Kpixels/sec |