| Upload Date | December 17 2025 06:16 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus Nord 4 |
| Model ID | OnePlus CPH2661 |
| Motherboard | pineapple |
| Governor | uag |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Cluster 1 | 3 Cores @ 1.90 GHz |
| Cluster 2 | 4 Cores @ 2.61 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.80 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.15 GB |
| Single-Core Score | 1257 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1073
154.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
997
6.01 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1461
29.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1423
32.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1187
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1546
7.61 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1282
102.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1213
37.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1404
42.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1275
5.28 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1456
45.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1090
83.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1381
40.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1192
11.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
945
914.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1312
41.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3843 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2416
346.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3522
21.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5685
116.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5550
128.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4743
64.4 images/sec |
|
|
Clang
|
4883
24.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1345
107.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5242
162.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3572
106.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3596
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5496
171.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2928
225.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4250
124.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3176
31.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4379
4.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4537
143.6 Kpixels/sec |