| Upload Date | December 17 2025 06:16 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 15 Pro Max |
| Model ID | iPhone16,2 |
| Motherboard | D84AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A17 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 3.78 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.47 GB |
| Single-Core Score | 2968 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2955
424.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2874
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2969
60.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2943
67.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2691
36.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3723
18.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2732
218.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2745
85.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2409
72.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2597
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3507
109.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3644
280.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3249
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3760
37.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2525
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2991
94.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7515 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6462
928.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8960
54.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8402
172.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
7887
181.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8215
111.5 images/sec |
|
|
Clang
|
10497
51.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3164
253.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8314
257.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5905
176.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6558
27.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10097
314.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8186
629.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8372
245.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7933
78.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8200
7.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8136
257.6 Kpixels/sec |