| Upload Date | December 17 2025 06:15 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Acer Nitro ANV16S-41 |
| Motherboard | HWK BRZ_SKF |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 260 w/ Radeon 780M Graphics |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 117 Stepping 2 |
| Base Frequency | 3.80 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4952 MHz |
| Package | Socket FP8 |
| Codename | Hawk Point |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.31 GB |
| Transfer Rate | 5588 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 2110 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1687
242.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1278
7.70 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2039
41.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1949
45.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2324
31.5 images/sec |
|
|
Clang
|
2295
11.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2244
179.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2388
74.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2015
60.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2980
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2678
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1801
138.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2632
77.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2386
23.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2158
2.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2026
64.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10825 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6531
938.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
13316
80.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9455
193.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
13477
310.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13092
177.7 images/sec |
|
|
Clang
|
19418
95.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2929
234.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
19502
604.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5712
170.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
11179
46.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15384
478.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
12451
957.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11672
342.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7647
75.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22438
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12860
407.2 Kpixels/sec |