| Upload Date | December 17 2025 12:35 AM |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20Y5000TUS |
| Motherboard | LENOVO 20Y5000TUS |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i9-11950H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 141 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 4888 MHz |
| Package | Socket 1787 FCBGA |
| Codename | Tiger Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 8 |
| L3 Cache | 24.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 3192 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1920 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1950
280.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1647
9.92 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2005
41.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1993
46.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1932
26.2 images/sec |
|
|
Clang
|
2073
10.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1803
144.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1584
49.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1904
57.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2237
9.26 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2362
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1686
129.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1856
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2134
21.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1881
1.82 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2032
64.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8660 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5333
765.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10137
61.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9367
191.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11917
274.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12014
163.1 images/sec |
|
|
Clang
|
13102
64.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2444
195.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11674
361.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5725
171.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9801
40.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13363
415.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9876
759.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8165
239.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6801
67.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13185
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8771
277.7 Kpixels/sec |