| Upload Date | December 17 2025 12:35 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7E59 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MAG X870E TOMAHAWK WIFI (MS-7E59) |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 9950X3D |
| Topology | 1 Processor, 16 Cores, 32 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.30 GHz |
| Cluster 1 | 16 Cores |
| Maximum Frequency | 5742 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 16 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 16 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 16 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 2 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 64.00 GB |
| Transfer Rate | 5998 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3541 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3472
498.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3042
18.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3601
73.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3385
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3397
46.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3254
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3407
272.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3195
99.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3720
111.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4741
19.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4102
127.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3938
302.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3963
116.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4039
40.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2927
2.83 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3560
112.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 23971 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
14761
2.07 GB/sec |
|
|
Navigation
|
26863
161.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
21329
436.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
27045
623.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
34333
466.0 images/sec |
|
|
Clang
|
50013
246.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4524
362.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
48621
1.47 GB/sec |
|
|
Object Detection
|
14980
448.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
20386
84.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
30243
941.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
32000
2.46 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
25472
747.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15176
150.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
62400
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
26355
834.5 Kpixels/sec |