| Upload Date | December 17 2025 12:33 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.1 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3671 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3275
470.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3398
20.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3805
77.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3395
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3327
45.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4383
21.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3341
267.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3025
93.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5574
166.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3555
14.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3665
114.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4373
336.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3789
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4299
42.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3037
2.94 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3310
104.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9335 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8069
1.13 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10394
62.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10809
221.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8981
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9584
130.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12488
61.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3906
312.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9701
300.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10489
313.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9286
38.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11252
350.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10017
770.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10101
296.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10080
100.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9874
9.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9451
299.2 Kpixels/sec |