| Upload Date | December 17 2025 12:32 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | BIOSTAR Group B650MP-E PRO |
| Motherboard | BIOSTAR Group B650MP-E PRO |
| Power Plan | Yksek performans |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5449 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3242 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3119
447.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2537
15.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3278
67.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3093
71.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3167
43.0 images/sec |
|
|
Clang
|
3080
15.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3380
270.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3037
94.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3439
102.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4326
17.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3755
116.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3485
268.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3682
108.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3485
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2705
2.62 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3213
101.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13697 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8419
1.18 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15293
92.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
12434
254.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15535
358.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17853
242.3 images/sec |
|
|
Clang
|
20195
99.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4391
351.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20230
626.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9775
292.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
17813
73.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
18088
562.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17195
1.32 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14262
418.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10189
101.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22079
21.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15673
496.3 Kpixels/sec |