| User | Branz |
| Upload Date | December 17 2025 12:28 AM |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | nubia NP05J |
| Model ID | nubia NP05J |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3108 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2672
383.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2618
15.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3388
69.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3230
74.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3056
41.5 images/sec |
|
|
Clang
|
3861
19.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2641
211.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2923
90.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3287
98.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2593
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3076
95.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3277
252.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3687
108.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4288
42.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2814
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3074
97.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9803 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7050
1012.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10727
64.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11207
229.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11990
276.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11875
161.2 images/sec |
|
|
Clang
|
15496
76.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3092
247.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12355
382.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8121
243.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8345
34.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11995
373.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9810
754.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11246
330.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9245
91.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12811
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11286
357.3 Kpixels/sec |