| Upload Date | December 17 2025 12:28 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. Vivobook_ASUSLaptop K6500ZE |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. K6500ZE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-12450H |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 154 Stepping 3 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4389 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.70 GB |
| Transfer Rate | 4788 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 1026 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1638
235.3 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1432
8.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1115
22.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
952
22.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
843
11.4 images/sec |
|
|
Clang
|
964
4.75 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1006
80.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1024
31.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
625
18.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1198
4.96 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1161
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
803
61.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
969
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1182
11.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
959
927.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
932
29.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 5474 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3693
530.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6346
38.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7255
148.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6635
153.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
6340
86.0 images/sec |
|
|
Clang
|
6475
31.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1355
108.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6849
212.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3695
110.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6061
25.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8034
250.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4741
364.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6227
182.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6284
62.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9200
8.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7757
245.6 Kpixels/sec |