| Upload Date | December 17 2025 12:27 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 18.6.2 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.45 GB |
| Single-Core Score | 3463 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3082
442.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3099
18.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3308
67.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3212
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3319
45.0 images/sec |
|
|
Clang
|
4036
19.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3084
247.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2933
90.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5453
163.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3427
14.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3546
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4027
309.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3761
110.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4145
41.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2780
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3104
98.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8590 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7027
1009.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9789
59.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9050
185.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8386
193.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9638
130.8 images/sec |
|
|
Clang
|
11024
54.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3561
285.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9134
283.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10211
305.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8804
36.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11055
344.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8849
680.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9513
279.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8718
86.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9012
8.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8558
271.0 Kpixels/sec |