| Upload Date | December 17 2025 12:27 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.3 |
| Model | iPhone 16 Pro Max |
| Model ID | iPhone17,2 |
| Motherboard | D94AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Apple A18 Pro |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.04 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.44 GB |
| Single-Core Score | 3485 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3149
452.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3054
18.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3411
69.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3272
75.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3299
44.8 images/sec |
|
|
Clang
|
4094
20.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3091
247.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2965
91.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5521
165.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3483
14.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3573
111.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3928
302.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3685
108.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4147
41.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2801
2.71 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3133
99.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8629 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6891
989.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9634
58.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9367
191.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8557
197.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9896
134.3 images/sec |
|
|
Clang
|
11530
56.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3595
287.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9364
290.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9871
295.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8139
33.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10799
336.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8506
654.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9581
281.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9138
90.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
9228
8.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8743
276.8 Kpixels/sec |