| Upload Date | December 17 2025 12:25 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING PLUS WIFI |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. B650M GAMING PLUS WIFI |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 7600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 25 Model 97 Stepping 2 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5431 MHz |
| Package | Socket AM5 (LGA1718) |
| Codename | Raphael |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 5986 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 2991 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3122
448.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2752
16.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2928
59.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2687
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2864
38.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2946
14.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2951
236.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2770
85.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2904
86.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3599
14.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3673
114.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3179
244.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3167
92.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3517
34.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2516
2.43 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2995
94.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 13466 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8761
1.23 GB/sec |
|
|
Navigation
|
15895
95.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13586
278.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15149
349.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
17504
237.6 images/sec |
|
|
Clang
|
19552
96.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3860
309.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
18314
567.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9919
296.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
15816
65.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19442
605.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
15317
1.18 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14157
415.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10828
107.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
20635
20.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
15926
504.3 Kpixels/sec |