| Upload Date | December 17 2025 12:23 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Oppo Find X8 Pro |
| Model ID | OPPO CPH2659 |
| Motherboard | k6991v1_64 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.63 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.01 GB |
| Single-Core Score | 2702 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2071
297.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2010
12.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3238
66.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2789
64.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2629
35.7 images/sec |
|
|
Clang
|
3355
16.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2550
204.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2630
81.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3418
102.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2747
11.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3131
97.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2457
188.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3064
89.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2676
26.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2074
2.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2969
94.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8125 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5618
806.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8321
50.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11790
241.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11600
267.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
9176
124.5 images/sec |
|
|
Clang
|
13491
66.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2847
228.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10818
335.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6897
206.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7469
30.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10686
332.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5800
446.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7990
234.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
6101
60.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8847
8.56 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10345
327.5 Kpixels/sec |