| Upload Date | December 17 2025 12:23 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Acidanthera MacPro7,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-27AD2F918AE68F61 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-9600K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 13 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4597 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 3 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 3 |
| L2 Cache | 256 KB x 3 |
| L3 Cache | 9.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3196 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1695 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1516
217.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1859
11.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1897
38.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1900
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1419
19.3 images/sec |
|
|
Clang
|
1795
8.84 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1653
132.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1859
57.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
750
22.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2344
9.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2433
75.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1512
116.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1781
52.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2346
23.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1435
1.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2024
64.1 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6223 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3358
482.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6108
36.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
7306
149.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8598
198.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7050
95.7 images/sec |
|
|
Clang
|
8610
42.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2150
172.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9125
282.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2908
87.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10352
42.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9820
305.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
6508
500.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6976
204.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5904
58.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8156
7.89 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8475
268.3 Kpixels/sec |