| Upload Date | December 17 2025 12:22 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy A56 |
| Model ID | samsung SM-A566B |
| Motherboard | s5e8855 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3457 revision 1 |
| Base Frequency | 1.95 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.95 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.60 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 2.91 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.25 GB |
| Single-Core Score | 1366 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1231
176.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1263
7.61 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1743
35.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1661
38.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1394
18.9 images/sec |
|
|
Clang
|
1656
8.16 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1338
107.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1403
43.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1334
39.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1204
4.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1606
50.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
913
70.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1387
40.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1156
11.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1140
1.10 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1438
45.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3908 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2260
324.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3762
22.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
5127
105.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
6202
143.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
4790
65.0 images/sec |
|
|
Clang
|
5435
26.8 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1538
123.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6029
186.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2415
72.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3787
15.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5531
172.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2561
196.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4188
122.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3605
35.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
5328
5.16 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4964
157.2 Kpixels/sec |