| Upload Date | December 17 2025 12:21 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 15 |
| Model ID | OnePlus PLK110 |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.88 GB |
| Single-Core Score | 3657 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2981
428.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2917
17.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3878
79.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3725
85.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3576
48.5 images/sec |
|
|
Clang
|
4413
21.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2966
237.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3227
100.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5771
172.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3398
14.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3880
120.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3811
293.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4105
120.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4167
41.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3055
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3662
116.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10881 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6954
998.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
11503
69.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11862
242.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11302
260.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13833
187.7 images/sec |
|
|
Clang
|
17067
84.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3419
273.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13914
431.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
11185
334.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
10771
44.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
14913
464.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
11480
882.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11621
341.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9218
91.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14962
14.5 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
11891
376.5 Kpixels/sec |