| Upload Date | December 17 2025 12:21 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone 17 Pro |
| Model ID | iPhone18,1 |
| Motherboard | V53AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 4.26 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.45 GB |
| Single-Core Score | 3924 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3429
492.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3431
20.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3903
79.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3630
83.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3581
48.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4493
22.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3690
295.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3348
103.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6063
181.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3855
16.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3930
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4802
369.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4121
120.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4624
45.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3299
3.19 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3592
113.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10069 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8728
1.22 GB/sec |
|
|
Navigation
|
11756
70.8 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11463
234.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9905
228.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10743
145.8 images/sec |
|
|
Clang
|
13529
66.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4255
340.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10251
317.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10969
328.2 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9935
41.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11902
370.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10889
837.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11141
326.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10404
103.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10503
10.2 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9918
314.0 Kpixels/sec |