| Upload Date | December 17 2025 12:21 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. TUF GAMING B850M-PLUS WIFI7 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 9600X |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 3.90 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 5453 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 6 |
| L3 Cache | 32.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 5598 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3254 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3056
438.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2608
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3321
68.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3079
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3174
43.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3109
15.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3401
272.4 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3025
93.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3447
103.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4397
18.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3742
116.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3479
267.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3711
108.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3485
34.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2739
2.65 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3210
101.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 14041 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8365
1.17 GB/sec |
|
|
Navigation
|
14256
85.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13292
272.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
15616
360.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
18729
254.2 images/sec |
|
|
Clang
|
20511
101.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4419
353.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
20293
628.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10201
305.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
18265
75.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
19160
596.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
17647
1.36 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
14814
434.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
11462
113.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
22600
21.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
16455
521.0 Kpixels/sec |