| Upload Date | December 17 2025 12:21 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | samsung SM-X736N |
| Model ID | samsung SM-X736N |
| Motherboard | gts11 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3461 revision 1 |
| Base Frequency | 2.40 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 2.40 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 3.30 GHz |
| Cluster 3 | 1 Core @ 3.73 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.99 GB |
| Single-Core Score | 2613 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2004
287.8 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1930
11.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3103
63.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2731
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2538
34.4 images/sec |
|
|
Clang
|
3250
16.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2421
193.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2534
78.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3257
97.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2579
10.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3032
94.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2119
162.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3007
88.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2966
29.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2117
2.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2841
90.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 8055 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5374
771.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
8049
48.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11424
233.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10239
236.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
8772
119.1 images/sec |
|
|
Clang
|
12197
60.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2831
226.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
10961
339.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6870
205.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
7963
33.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
10882
338.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
5308
408.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8523
250.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7551
74.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10057
9.73 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10036
317.8 Kpixels/sec |