| Upload Date | December 17 2025 12:21 AM |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX Z370-F GAMING |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores |
| Maximum Frequency | 4700 MHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 32.00 GB |
| Transfer Rate | 3600 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1669
239.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1977
11.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2062
42.2 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1909
44.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1426
19.4 images/sec |
|
|
Clang
|
1891
9.31 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1722
137.9 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1861
57.7 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
778
23.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2281
9.44 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2486
77.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1727
132.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1799
52.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2452
24.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1521
1.47 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2108
66.7 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 7578 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4226
606.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9888
59.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
9383
192.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10788
248.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7674
104.1 images/sec |
|
|
Clang
|
11689
57.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2117
169.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11765
364.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3155
94.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9663
40.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12206
379.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
8016
616.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8136
238.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
7258
72.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
11251
10.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9918
314.0 Kpixels/sec |