| Upload Date | December 17 2025 12:20 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Professionnel (64-bit) |
| Model | MSI MS-7751 |
| Motherboard | MSI Z77 MPower (MS-7751) |
| Power Plan | Utilisation normale |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-3770K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 58 Stepping 9 |
| Base Frequency | 217 MHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 242 MHz |
| Package | Socket 1155 LGA |
| Codename | Ivy Bridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul sse41 aesni avx |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 1598 MT/s |
| Type | DDR3 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 717 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1146
164.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1474
8.88 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1251
25.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1280
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
282
3.83 images/sec |
|
|
Clang
|
1174
5.78 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1113
89.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1130
35.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
68
2.04 images/sec |
|
|
Background Blur
|
572
2.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
960
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
975
74.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
699
20.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
428
4.25 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
930
899.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
356
11.3 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2609 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2499
358.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
6137
37.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
4197
85.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
5198
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1211
16.4 images/sec |
|
|
Clang
|
5090
25.1 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1390
111.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
5179
160.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
286
8.55 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2174
9.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3887
120.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3802
292.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3135
92.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1447
14.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
4952
4.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1697
53.7 Kpixels/sec |