| Upload Date | December 17 2025 12:17 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Home (64-bit) |
| Model | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. 960QHA |
| Motherboard | SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD. NP960QHA-KG1US |
| Power Plan | SAMSUNG MODE |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core Ultra 7 256V |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 189 Stepping 1 |
| Base Frequency | 2.20 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 4878 MHz |
| Package | Socket 2833 FCBGA |
| Codename | Lunar Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 2.50 MB x 1 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 15.53 GB |
| Single-Core Score | 2767 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2445
351.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2400
14.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2932
60.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2681
61.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2787
37.8 images/sec |
|
|
Clang
|
2717
13.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3117
249.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2715
84.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2669
79.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3190
13.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3258
101.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2574
197.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2940
86.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2823
28.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2388
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3069
97.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 10847 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
7131
1.00 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10993
66.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
13182
269.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11722
270.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
13289
180.3 images/sec |
|
|
Clang
|
14142
69.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3828
306.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
14550
450.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
9119
272.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
12208
50.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
15021
467.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9333
717.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11881
348.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9898
98.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14762
14.3 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
13864
439.0 Kpixels/sec |