| Upload Date | December 17 2025 12:17 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Xiaomi 25098PN5AC |
| Model ID | Xiaomi 25098PN5AC |
| Motherboard | canoe |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 2 revision 1 |
| Base Frequency | 3.63 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.63 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.61 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.65 GB |
| Single-Core Score | 3484 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2724
391.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2736
16.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3795
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3516
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3468
47.1 images/sec |
|
|
Clang
|
4197
20.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2854
228.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3083
95.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5644
168.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3165
13.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3707
115.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3627
278.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3908
114.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3865
38.3 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3015
2.92 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3472
109.9 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9927 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6157
884.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10231
61.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11226
229.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11005
253.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12652
171.7 images/sec |
|
|
Clang
|
13884
68.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3497
280.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
11858
367.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10490
313.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9071
37.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
13737
427.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9588
737.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10375
304.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9558
94.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
14560
14.1 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10614
336.1 Kpixels/sec |