| Upload Date | December 17 2025 12:17 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | HP HP ProBook 650 G4 |
| Motherboard | HP 8416 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 142 Stepping 10 |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3391 MHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-R |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 16.00 GB |
| Transfer Rate | 2128 MT/s |
| Type | DDR4 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 842 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
811
116.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
956
5.76 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
945
19.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
947
21.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
699
9.49 images/sec |
|
|
Clang
|
922
4.54 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
859
68.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
905
28.1 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
385
11.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1113
4.61 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1267
39.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
734
56.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
911
26.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
853
8.46 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
762
737.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
955
30.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 2079 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1407
202.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2864
17.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2491
51.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2505
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1912
25.9 images/sec |
|
|
Clang
|
2543
12.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1000
80.0 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2705
83.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
887
26.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2391
9.90 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3516
109.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1945
149.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2413
70.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2433
24.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2522
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2564
81.2 Kpixels/sec |