| Upload Date | December 17 2025 12:16 AM |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S25 |
| Model ID | samsung SM-S931B |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.47 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.85 GB |
| Single-Core Score | 2970 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2486
357.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2392
14.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3227
66.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3086
71.2 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3031
41.1 images/sec |
|
|
Clang
|
3892
19.2 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2662
213.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2918
90.4 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3238
96.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2666
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3000
93.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3134
241.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3351
98.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3326
33.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2674
2.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2836
89.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9101 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6113
877.9 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9855
59.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10279
210.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
10555
243.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11597
157.4 images/sec |
|
|
Clang
|
15539
76.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3066
245.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12289
380.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
6836
204.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
6409
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11974
372.6 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9713
746.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10306
302.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8006
79.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13265
12.8 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10425
330.1 Kpixels/sec |