| Upload Date | December 17 2025 12:15 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. X670 AORUS ELITE AX |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 9800X3D |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Identifier | AuthenticAMD Family 26 Model 68 Stepping 0 |
| Base Frequency | 4.70 GHz |
| Cluster 1 | 8 Cores |
| Maximum Frequency | 5657 MHz |
| Codename | Granite Ridge |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 8 |
| L3 Cache | 96.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 avx512-f avx512-dq shani avx512-bw avx512-vl vaes avx512-vnni avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 48.00 GB |
| Transfer Rate | 6238 MT/s |
| Type | DDR5 SDRAM |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 3582 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3419
491.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3568
21.5 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3795
77.7 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3395
78.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3285
44.6 images/sec |
|
|
Clang
|
3222
15.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3463
277.3 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3118
96.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3636
108.8 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4628
19.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3992
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3972
305.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3912
114.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4148
41.2 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2864
2.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3935
124.6 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 19431 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
13696
1.92 GB/sec |
|
|
Navigation
|
23106
139.2 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
19614
401.5 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
24483
564.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
25094
340.6 images/sec |
|
|
Clang
|
27357
134.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
4609
369.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
26514
821.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
15309
458.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
21267
88.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
28123
875.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
24481
1.88 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
19876
583.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
15511
153.9 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
29663
28.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
21612
684.3 Kpixels/sec |