| Upload Date | December 17 2025 12:14 AM |
| Views | 1 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | iOS 26.2 |
| Model | iPhone Air |
| Model ID | iPhone18,4 |
| Motherboard | D23AP |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Identifier | ARM |
| Base Frequency | 1.61 GHz |
| Cluster 1 | 2 Cores |
| Cluster 2 | 4 Cores |
| L1 Instruction Cache | 128 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 64.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm sme-i8i32 sme-f32f32 sme2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.46 GB |
| Single-Core Score | 3682 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
3213
461.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3379
20.4 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3731
76.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3402
78.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3434
46.6 images/sec |
|
|
Clang
|
4459
22.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3355
268.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3008
93.2 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5619
168.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3620
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3758
116.9 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4480
344.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3846
112.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4001
39.7 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3078
2.98 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3359
106.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9666 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
8477
1.19 GB/sec |
|
|
Navigation
|
10951
66.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
10825
221.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
9348
215.6 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
10451
141.8 images/sec |
|
|
Clang
|
12921
63.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3973
318.1 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
9933
307.8 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
10809
323.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9550
39.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11345
353.0 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10389
798.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10582
310.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
10356
102.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
10049
9.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
9935
314.6 Kpixels/sec |