| Upload Date | December 17 2025 12:14 AM |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | OnePlus 13 |
| Model ID | OnePlus PJZ110 |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 10.86 GB |
| Single-Core Score | 3057 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2568
368.7 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2328
14.0 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3374
69.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3215
74.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3034
41.2 images/sec |
|
|
Clang
|
4000
19.7 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2687
215.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3010
93.3 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3374
101.0 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2788
11.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3044
94.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3298
253.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3690
108.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3225
32.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2808
2.72 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3012
95.4 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9728 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
5788
831.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
10108
60.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11020
225.6 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11867
273.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
12374
167.9 images/sec |
|
|
Clang
|
16749
82.5 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3007
240.8 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
13442
416.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
8425
252.1 images/sec |
|
|
Background Blur
|
9206
38.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11914
370.7 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
10165
781.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10599
311.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
8347
82.8 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
13419
13.0 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10598
335.5 Kpixels/sec |