| User | abh99 |
| Upload Date | December 17 2025 12:11 AM |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 11 Pro (64-bit) |
| Model | GMKtec NucBoxG5 |
| Motherboard | GMKtec GMKtec |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel N97 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 190 Stepping 0 |
| Base Frequency | 2.00 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores |
| Maximum Frequency | 3591 MHz |
| Package | Socket 1744 FCBGA |
| Codename | Alder Lake |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 2.00 MB x 1 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 shani vaes avx-vnni |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 11.75 GB |
| Single-Core Score | 1245 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1473
211.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1599
9.63 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1527
31.3 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1407
32.5 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1003
13.6 images/sec |
|
|
Clang
|
1405
6.92 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1456
116.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1148
35.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
687
20.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1231
5.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1616
50.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1041
80.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1238
36.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1048
10.4 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1129
1.09 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1270
40.2 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 3066 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2468
354.4 MB/sec |
|
|
Navigation
|
3587
21.6 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3911
80.1 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4201
96.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2966
40.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3541
17.4 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1754
140.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
3472
107.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
1854
55.5 images/sec |
|
|
Background Blur
|
3058
12.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4140
128.8 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
2870
220.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3272
96.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
2726
27.0 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
3725
3.60 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3395
107.5 Kpixels/sec |