| Upload Date | December 17 2025 12:09 AM |
| Views | 2 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 16 |
| Model | Samsung Galaxy S24 |
| Model ID | samsung SM-S921B |
| Motherboard | s5e9945 |
| Governor | energy_aware |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 10 Cores |
| Identifier | ARM implementer 65 architecture 8 variant 0 part 3458 revision 1 |
| Base Frequency | 1.96 GHz |
| Cluster 1 | 4 Cores @ 1.96 GHz |
| Cluster 2 | 3 Cores @ 2.59 GHz |
| Cluster 3 | 2 Cores @ 2.90 GHz |
| Cluster 4 | 1 Core @ 3.21 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod sve i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 7.06 GB |
| Single-Core Score | 2043 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1839
264.1 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1872
11.3 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
2486
50.9 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
2419
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1925
26.1 images/sec |
|
|
Clang
|
2641
13.0 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1981
158.6 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1987
61.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2126
63.6 images/sec |
|
|
Background Blur
|
1746
7.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2324
72.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1775
136.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2040
59.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1869
18.5 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1562
1.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2101
66.5 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 6438 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
4477
643.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7283
43.9 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
8988
184.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
8448
194.8 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
7867
106.8 images/sec |
|
|
Clang
|
8656
42.6 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2154
172.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
8568
265.5 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
5191
155.3 images/sec |
|
|
Background Blur
|
5581
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9514
296.1 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4486
344.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6793
199.3 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
5603
55.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
7765
7.51 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8241
260.9 Kpixels/sec |