| Upload Date | December 17 2025 12:08 AM |
| Views | 3 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Freedesktop SDK 25.08 (Flatpak runtime) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7B48 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. Z370-A PRO (MS-7B48) |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Identifier | GenuineIntel Family 6 Model 158 Stepping 10 |
| Base Frequency | 4.80 GHz |
| Cluster 1 | 0 Cores |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Instruction Sets | sse2 sse3 pclmul fma3 sse41 aesni avx avx2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 31.27 GB |
| Single-Core Score | 1377 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
1248
179.2 MB/sec |
|
|
Navigation
|
1502
9.05 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
1388
28.4 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
1550
35.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
1188
16.1 images/sec |
|
|
Clang
|
1642
8.09 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1479
118.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
1420
44.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
659
19.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2042
8.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1942
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
1077
82.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1548
45.4 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
1728
17.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
1461
1.41 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1137
36.0 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 4164 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2162
310.5 MB/sec |
|
|
Navigation
|
7759
46.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3067
62.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
4378
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
2475
33.6 images/sec |
|
|
Clang
|
9110
44.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
1183
94.7 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
6971
216.0 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
2263
67.7 images/sec |
|
|
Background Blur
|
4808
19.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6181
192.4 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
4623
355.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3992
117.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
4395
43.6 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
8455
8.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7819
247.6 Kpixels/sec |