| User | Branz |
| Upload Date | December 17 2025 12:07 AM |
| Views | 12 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 15 |
| Model | nubia NP05J |
| Model ID | nubia NP05J |
| Motherboard | sun |
| Governor | walt |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Qualcomm ARMv8 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Identifier | ARM implementer 81 architecture 8 variant 3 part 1 revision 4 |
| Base Frequency | 3.53 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 3.53 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 4.32 GHz |
| Instruction Sets | neon aes sha1 sha2 neon-fp16 neon-dotprod i8mm |
| Memory Information | |
|---|---|
| Size | 14.80 GB |
| Single-Core Score | 3051 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
2577
370.0 MB/sec |
|
|
Navigation
|
2603
15.7 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
3370
69.0 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
3196
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
3044
41.3 images/sec |
|
|
Clang
|
3839
18.9 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
2604
208.5 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
2901
89.9 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
3221
96.4 images/sec |
|
|
Background Blur
|
2654
11.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3061
95.3 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
3258
250.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3579
105.0 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
3734
37.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
2783
2.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2930
92.8 Kpixels/sec |
| Multi-Core Score | 9540 | |
|---|---|---|
|
File Compression
|
6571
943.6 MB/sec |
|
|
Navigation
|
9648
58.1 routes/sec |
|
|
HTML5 Browser
|
11322
231.8 pages/sec |
|
|
PDF Renderer
|
11277
260.1 Mpixels/sec |
|
|
Photo Library
|
11553
156.8 images/sec |
|
|
Clang
|
15298
75.3 Klines/sec |
|
|
Text Processing
|
3075
246.2 pages/sec |
|
|
Asset Compression
|
12349
382.6 MB/sec |
|
|
Object Detection
|
7884
235.9 images/sec |
|
|
Background Blur
|
8270
34.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
11905
370.5 Mpixels/sec |
|
|
Object Remover
|
9843
756.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10663
312.9 Mpixels/sec |
|
|
Photo Filter
|
9279
92.1 images/sec |
|
|
Ray Tracer
|
12860
12.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
10760
340.7 Kpixels/sec |